Korduma kippuvad küsimused
Kas sobib nii majja kui ka korterisse, kas ainult siseruumidesse või ka õue?
Kõik oleneb koduvalve lahendusest. Hikvisioni koduvalvesüsteem AX PRO sobib nii majja kui ka korterisse (sh ka üürikorterisse), nii siseruumidesse kui ka õue.
Sobib ni majja kui ka korterisse (s.h. ka üürikorterisse), nii sisse, kui ka välja (on olemas väliandurid, sh. ka kaameraga väliandurid). Keskseadet (hub-i)),
võib paigaldada ainult sisetnigmustes.
Millised eeltingimused on nõutavad, et üldse saaks seadmed paigaldada – st kas võib olla olusid, mis välistavad võimaluse valvesüsteemi kasutada?
Kaks peamist asja, mida vaja läheb: elekter ning internetiühendus. Kuid häirete nägemiseks on vaja ka nutitelefoni.
Elekter peab olema – süsteemi keskseade (Hub) vajab toidet (220V). Hubis on ka väike aku sees ning kui toimub elektrikatkestus, siis ta annab sellest kasutajale teada. Aga see aku kestab ainult 10-12 tundi.
Kui elektrit ei ole või valvekeskust soovitakse kasutada objektil, kus 220V ei ole ettenähtud, aga on võimalik valvekeskust toita mingi suurema (nt. auto) akuga, siis on olemas eraldi lisamoodul keskusele, mis annab toita keskust 12VDC-ga 220V asemel.
Internetiühendus peab olema – süsteemi juhtimine käib läbi interneti. Kui andur annab häire, siis süsteem saadab tänu internetiühendusele teate otse kasutaja nutitelefonis olevasse rakendusse.
Sobib kas tavaline kodune (juhtmega) internet või mobiilne internet (4G). Kõik vajalikud saatjad ja pesad (sim kaardi pesad, etherneti pesad) on valvekeskusel olemas, lisaks midagi ostma ei pea.
Loomulikult peab olema nutitelefon (android või IOS), kuhu on kasutaja meie rakenduse alla laadinud. Rakendus on kasutaja jaoks tasuta ning selle eest ei pea midagi tasuma.
Kodus on värskelt tehtud remont, mingeid valveseadmeid pole seni olnud: kas nende paigaldamine tähendab mingite seinapealsete ühenduste vedamist nt, mida seinakatte alla nüüd enam paigaldada ei saa, aukude puurimist vmt?
Kõik andurid on juhtmevabad ning mingeid juhtmeid ei pea vedama (seinakatteid puurima). Seina külge läheb andur kas kahepoolse teibiga või kruvidega (sisalduvad komplektis) ning ainult kruvisid kasutades oleks vaja väikesed augud puurida.
Kas on vahet, kas tegemist on korteri või majaga, tiheasustusalaga või üksiku taluga metsade vahel?
Ei ole vahet. Peaasi et oleksid elekter ja internetiühendus.
Milline on valveseadmete tööpõhimõte: millele reageerib ja mis siis edasi saab?
AX PRO valvesüsteemil on keskseade, mis “suhtleb” kasutajaga läbi interneti ja telefonirakenduse. Keskseadmega ühendatakse juhtmevabad andurid, mis töötavad patareide pealt (tavalised, poest ostetavad CR1234).
Juhtmevaba andurid suhtlevad keskseadmega (ehk Hub-iga) enda sagedusel (866Mhz) ning andurid kodust wifit ei vaja. Patareide eluiga normaaltingimustes on 2 kuni 5 aastat (sõltuvalt andurist ning häirete arvust). On olemas liikumisandurid (sh ka kaameraga), klaasipurunemisandurid, magnetkontaktid (sisse ja välja), suitsuandurid, CO andur, temperatuuriandur, sireenid (sisse ja välja), paanikanupud. Häire puhul saab kasutaja endale Hik-connecti äppi teavituse häire kohta (mis andur andis häiret, mis tsoon, millal jne. Kui anduril on kaamera, siis saab ka kaamerast 7 sekundi pikkust videot vaadata). Kui keskseadmega on ühendatud mitu kasutajat, siis kõik saavad korraga häireteavitusi. Keskust võib vajadusel ühendada ka turvafirma puldiga (tasuline teenus), siis häire puhul läheb signaal ka turvafirmale.
Kui reageerib liikumisel, aga kodus on kassid-koerad – kas siis teavitab ohust mitu korda päevas?
Sise liikumisanduritel on olemas loomakindlus kuni 30kg-ni. S.t, et väike koer võib vabalt kodus olla. Kassiga on natuke keerulisem, sest et kassidele meeldib ka kardinate peale ronida ning riidekapi peale hüppata – sellele reageerib liikumisandur igal juhul. Lahendusena võib kasutada kaameraga anduri, et siis kohe näha, kes seal tegutseb, või pöörduda spetsialisti poole, kes seadistab süsteemi vastavalt.
Kas on olemas võimalus ka reaalajas jälgida, mis kodus toimub: nt korter, kus naabrid kurdavad, et koer ulub päevad otsa, samas omanikel pole ühtki sellist kogemust temaga ei kodust lahkudes ega naastes pole ulgumist kuulnud – kas saaks kontrollida?
AX PRO süsteemil endal ei ole sisseehitatud mikrofoni – seega kuulata mis korteris toimub kahjuks ei saa. Küll aga kuna süsteem kasutab Hik-Connecti rakendust, mis on ühine kõigi Hikvisioni toodete jaoks ja kui kliendil on olemas Hikvisioni valvekaamera, siis sama rakenduse kaudu ta võib kontrollida ning kaamerapilti vaadata, et mis kodus toimub.
Kas valveseadmete abil on kuidagi võimalik tagada üksi elava eaka inimese turvalisust – et nt lähedased saaksid kohe teada, kui midagi on juhtunud?
AX PRO süsteemis on olemas paanikanupud, sh. ka kaasaskantavad (nagu käekell või ripats).
Ja küsimus, mis tegelikult oligi paljudel esimene: kui palju see maksab?
AX PRO toodete hinnad on nähtavad www.axpro.ee veebilehel. Kogusumma oleneb täpselt sellest, et millised tooted ja millistes kogustes neid vaja läheb. Veebilehelt leiab ka näiteks komplekti, kus on valvekeskus, juhtimispult, üks andur ning üks magnet. Süsteem on lihtne ja sobib iseseisvaks paigalduseks. Aga kui klient soovib professionaali poolt paigaldust/turvateenust, siis võib pöörduda meie paigalduspartnerite poole, kelle andmed leiab axpro.ee avalehelt.
Õpetusvideod
…
Lae alla Hik-Connect mobiilirakendus
Arvutites ja mobiilseadmetes saadaval olev Hik-Connecti tarkvara on loodud selleks, et aidata väikeettevõtetel ja majapidamistel turvaseadmeid kaugjuhtimisega tõhusalt kasutada ja hallata. Ööpäevaringse seire, sissetungimise alarmide, video sisetelefoni ja juurdepääsukontrolli seadmed – kõik ühes rakenduses – hoiavad omanikke ja turvatöötajaid oma ettevõtete ja kinnisvaraga iga tund kursis.
Alla laetavad brošüürid ja juhendid (PDF)
Küsimused toodete kohta ja tehniline tugi
TALLINN
Küsimused toodete kohta: (+372) 65 06 901
Hooldus: (+372) 60 900 25
Avatud E-R 8:30-17
info@bkeesti.ee
TARTU
Küsimused toodete kohta: (+372) 77 66 000, (+372) 77 65 301
Hooldus: (+372) 77 65 300
Avatud E-R 8:30-17:00
tartu@bkeesti.ee